Strasidlakuv navod

Z WoWResource Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Vlastnosti události
Emulátory Ascent, MaNGoS
Počet hráčů neomezeno
Úroveň hráčů Jakákoli ale pokud možno držet se okolo nějaké rozumné úrovně
Délka trvání Krátká až střední
Počet GM 1
Dovednosti GM GM příkazy


Únos s epickým úkolem a dějovými zvraty

Budete potřebovat místo, kde se nevyskytují žádná npc které budete spawnovat dle úrovně hráčů účastnících se eventu nebo dungeon pro určitý level – v ukázce je zvoleno 60+. (Kupříkladu opuštěný hrad uprostřed stormwindu nebo Black Wing Lair) Nejdříve je uveden návrh eventu, jak by mohl vypadat + motivy v pozadí eventu – tudíž něco co se hráči dozví postupně. Tento event je dobré nahlásit dopředu způsobem typu: .announce Nyní bude odstartován event ve stormwindu. Horda bude přidána, jakmile to ohlásím. – To z důvodu aby hráči si nemyslely že to co se bude dít je jenom nějaký zoufalý pokus o „další tupý běhací event“.

Alliance

Z ničeho nic se vběhne do trade street ve stormwindu vběhne nějaký stormwindský biskup. (lze najít jednoho ve stormwindském hradu vpravo od malého krále stormwindu (.morph 2961 / .modify displayid 2961)) a začne mluvit k hráčům a říkat jim že jejich král byl unesen. Dá jim první stopu, která bude ve formě itemu jež bude dopis zanechaný únoscem.

Biskup ze Stormwindu hrany jednou z mojich postav

Každému hráči dá jeden a pak řekne: „A nyní to nejdůležitější.“ Po této větě se za ním objeví horde rogue zabije ho (Doporučuji použít .npc spawn (id moba kterého použijete jako rebela - na serveru kde byl event testován se jednalo o vytvořenou postavu, jež původně nebyla v databázi) a hned po té zaměřit osobu co hraje biskupa a použít .kill / .die). V dopisu je napsáno: „Pokud chcete svého „krále“ zpátky tak ani nedoufejte. Váš král bude do dvou hodin popraven na náměstí v Orgrimmaru.“

Můj kněz zabit npc postavou jež má představovat rogua
  • Toto by mělo pobídnout hráče, aby vyrobili raid na Orgrimmar
  • Ještě vyzvěte hráče, aby stvořili raid a zaútočili na Orgrimmar.

Horda

Doporučuje se pro přehlednost před zahájením akce upozornit hráče, že horda se do eventu připojuje. (.announce Zájemci o event z řad hordy nechť se dostaví na náměstí v Orgrimmaru.) Před členy hordy v Orgrimmaru u banky dojde Thrall (.morph 4527 / .modify displayid 4527) osobně a začne: „ Moji přátelé, dostali jsme zprávu že alliance se chystá zaútočit na Orgrimmar a dávají nám šanci se vzdát a vydat jim jejich krále zpátky, bohužel my jim ho nemůžeme vydat, neboť jsme jej nezajali, ale naši špehové odhalili strašlivou informaci. Unesla jej část hordy, jež si říká, kupodivu, Rebelové. Musíte je zastavit a pokusit se Allianci sdělit tuto informaci. Ano je pravda že jsme s nimi ve válce ale toto je jiné. Víme, že jakmile rebelové skončí se Stormwindem tak zaútočí na nás a pokud s námi bude tou dobou válčit aliance budeme rozprášeni.“ Po té Thrall odejde.

Poslední část proslovu Thralla v Orgrimmaru

- Je důležité rychle přemístit hordu před vchod do Orgrimmaru. Alliance by touto dobou už měla být poblíž. - Pokud dokážou překonat touhu krveprolití tak pokračovat v eventu. Pokud nikoli vyhlásit konec eventu s tím že po této chybě byly armády hordy i alliance zdecimovány a Rebelové je zničily.

Obě frakce

- Pokud začne krveprolití pak opět platí konec eventu se stejnou výmluvou jako předtím. Po vyřešení konfliktu mezi allianci a hordou opět přijde Thrall a oznámí: „Zjistily jsme, že jeden z rebelů se objevil poblíž Crossroads (Rebel může být npc s 750 000 – 900 000 HP a 1 500 – 2 300 dmg s rychlostí jeden útok/dvě vteřiny) Po jeho smrti se objeví jeho duch (Gm se stejným jménem a zhruba podobným oblečením v shadowformě a kouzlem Transparenci 50%) a nebo prostě jeho mrtvola a sdělí hráčům že jejich krále unesl lord Nefarian z dungeonu Black Wing Lair (lvl 60 dung).

Zabity špeh informuje hráče

Po té co jej hráči zabijí, dostanou hráči tentokrát od Nefarianova ducha informaci kde je král alliance. Ten že je skryt na hoře v The Barrens zvané thorn hill. Cestou potkají hráči dalších několik rebelů a krále brání další čtyři. Po té co se dostanou ke králi tak ten zařve, že to není možné že alliance se paktuje s hordou a ať je ihned zabijí.

Mladý král alliance rozpoutávající finální bitvu

Vítězná strana dostane následně odměnu od svého vůdce (Thrall tam po bitvě dojde, pokud horda vyhraje) určitý počet zlatých na osobu či například zástupci guild nebo raidu či group dostanou zaplaceno a rozdělí peníze do cele dané skupiny hráčů.

Shrnutí

Proste a jednoduše stačí si vybrat osobu nějak důležitou pro jednu frakci za náhodného moba informovat hráče a poslat je ze začátku proti sobě, později jim dát nějakou další stopu poslat je na další část úkolu ale né zas tak daleko a po této stopě na finální bitvu.

Původní autor: Strašidlo a.k.a alias Missing.