World of Warcraft

Z WoWResource Wiki
Přejít na: navigace, hledání
World of Warcraft
Wowlogo.gif
Vývojář(i) Blizzard Entertainment®
Distributor CDProjekt
Žánr MMORPG
Verze 3.3.5a
Platformy Macintosh, PC
Požadavky Windows
 • Windows 2000 nebo Windows XP
 • Intel Pentium III nebo AMD Athlon 800 MHz
 • 512 MB nebo více RAM
 • 32 MB 3D grafická karta s Hardware T&L nebo lepší
 • 6.0 GB volného místa na HDD
 • 4x CD-ROM mechanika
 • 56kbps nebo rychlejší připojení k Internetu

Macintosh

 • Mac OS X 10.3.9 nebo novější
 • 933 MHz nebo lepší G4 nebo G5nebo Intel procesor
 • 512 MB nebo více RAM
 • ATI nebo NVIDIA grafická karta s 32 MB RAM nebo více
 • 6.0 GB volného místa na HDD
 • 4x CD-ROM mechanika
 • 56kbps nebo rychlejší připojení k Internetu
Stránka US - http://www.worldofwarcraft.com/ EU - http://www.wow-europe.com/

World of Warcraft ( dále jen WoW ) je jedno z nejrozšířenějších MMORPG současnosti. Vyvinuta společností Blizzard Entertainment®, postavena na rozsáhlé fantasy sérii Warcraft.

Žánr

WoW se jako jediná hra od Blizzardu vymyká, tím že se jedná o jejich první MMORPG ( Massively Multiplayer Online RolePlaying Game ) dosavadní tituly vydané Blizzardem byli většinou RTS nebo RPG. Jak již název žánru napovídá, hra je určená pro hraní s internetovým připojením, ale je tu i možnost hrát bez připojení tzv. na localhostu ( k tomu je potřeba jeden z těchto Emulátorů ).

Než se připojíte do hry

Než se připojíte do hry, musíte si vytvořit účet. V případě že chcete hrát na oficiálním serveru, potřebujete originální hru s unikátním aktivačním klíčem, bez kterého se neobejdete při zakládání účtu, který si můžete založit na oficiálních stránkách. Pak stačí zvolit jakým způsobem budete hru platit, buďto embassovanou platební kartou = cca 400 Kč/měsíc, nebo předplacenými kartami 60 hracích dnů = cca 800 Kč/2 měsíce. Dále už stačí jen stáhnout aktuální patche, vybrat volný server a hurá do hry!

Typy oficiálních serverů

Oficiální servery se rozdělují do čtyřech skupin -

PvE ( hráč proti prostředí ) jedná se o normální mód hry, kde hráči bojují proti příšerám atd. doporučuje se pro začátečníky.

PvP ( hráč proti hráči ) na tomto typu serverů hráči bojují mezi sebou, doporučuje se pro zkušenější.

RP ( role-playing ) zde jsou omezená pravidla, pokud se rozhodnete hrát tzv. RP stylem, musíte se vžít do své postavy a i tak jednat.

RP PvP ( role-playing hráč proti hráči ) zde platí to samé jako u RP, jen s tím rozdílem, že zde víc hráči bojují proti jiným hráčům.

Privátní servery

Aby jste mohli hrát na privátním ( free ) serveru, tak stačí mít hru s patchem který server podporuje a účet, který si vytvoříte na internetových stránkách daného serveru. Výhodou privátního serveru je, že nemusíte platit měsíční poplatky jako na oficiálním serveru, zato ale privátní servery jsou více zalagované, neunesou tolik hráčů najednou a nemůžou se srovnávat s oficiálními servery v ohledu funkčností kouzel a jiných ingame prvků.

Výběr rasy a povolání

Pokud máte vytvořený účet, opatchováno, tak se můžete vrhnout na výběr postavy. Na výběr máte ze dvou frakcí, a to Horda a Aliance. Fanoušci předchozích Warcraftů jistě vědí, že tyto dvě frakce se nemají moc v lásce, proto zvažte svůj výběr.

Horda
Rasa Povolání
Orkové Hunter, Shaman, Rogue, Warrior, Warlock, Death Knight
Taureni Druid, Hunter, Shaman, Warrior, Death Knight
Trollové Hunter, Shaman, Priest, Mage, Rogue, Warrior, Death Knight
Nemrtví Priest, Mage, Rogue, Warrior, Warlock, Death Knight
Krvaví Elfové Hunter, Mage, Paladin, Priest, Rogue, Warlock, Death Knight
Aliance
Rasa Povolání
Noční Elfové Druid, Hunter, Priest, Rogue, Warrior, Death Knight
Lidé Mage, Paladin, Priest, Rogue, Warrior, Warlock, Death Knight
Trpaslíci Hunter, Paladin, Priest, Rogue, Warrior, Death Knight
Gnomové Mage, Rogue, Warrior, Warlock, Death Knight
Draeneiové Hunter, Mage, Paladin, Priest, Shaman, Warrior, Death Knight

Kromě výběru ras a povolání, máte také možnost úpravy své budoucí postavy. Na výběr máte pár ksichtíků, barvy pleti a nějaké ty účesy.

Rozsáhlý fantasy svět

Když se jedná o masivní multiplayerovou online rpg, která na jednom oficiálním serveru pojme až několik tisíc hráčů najednou, musí se ti hráči někam vejít. Není pochyb o tom že ve WoW je rozsáhlý svět, založený na sérii Warcraft. Svět ve WoW je rozdělen na dvě části, Azeroth a od prvního datadisku také Outland. Azeroth se dělí na tři rozsáhlé kontinenty - Východní Království, Kalimdor a s nově příchozím datadiskem přibyl ještě Northrend. Oba světy sou rozděleny na určitý počet lokací, jejich konečné číslo se pohybuje něco kolem 50, které se od sebe liší prostředím, bytostmi a levelem.

Aliance
Rasa Startovní lokace Hlavní město
Noční Elfové Teldrassil Darnassus
Lidé Elwynn Forest Stormwind
Trpaslíci Coldridge Valley Ironforge
Gnomové Coldridge Valley Ironforge
Draeneiové Ammen Vale Exodar
Stručná mapa Azerothu bez vysvětlivek, jen pro představu.
Horda
Rasa Startovní lokace Hlavní město
Orkové Durotar Orgrimmar
Taureni Mulgore Thunder Bluff
Trollové Durotar Orgrimmar
Nemrtví Trisfal Glades Undercity
Krvaví Elfové Eversong Woods Silvermoon

Datadisky

 • World of Warcraft: Burning Crusade - Aktuálně má hra dva datadisky, první vydaný na Jaře roku 2007. Tento datadisk přinesl hodně inovací např.: nový rozsáhlý kontinent Outland, maximální level 70, dvě nové rasy - Blood Elves a Draenei, novou profesi Jewelcrafting a mnoho dalšího...
 • World of Warcraft: Wrath Of The Lich King - Druhý datadisk, který vyšel ke konci roku 2008, nabízí nový kontinent Northrend, maximální level 80, nové hrdinské povolání - Temný rytíř, nové bojiště s obléhacími zbraněmi, novou profesi Inscription a mnoho dalšího...
 • Budoucí datadisk World of Warcraft: Cataclysm (česky: Svět Válečnictví: Kataklyzma) – třetí datadisk, měl by vyjít okolo 4. kvartálu roku 2010. Přibudou dvě nové rasy - Worgeni a Goblini, strop úrovní bude zvýšen na 85, přibudou nové kombinaci ras a povolání, sice se neobjeví žádný nový kontinent, nicméně budou nové lokace v řetězci ostrovů kolem Maelstromu, nové zóny nalezneme i v původním kontinentu (například Gilneas), kontinent samotný bude navíc změněný oním kataklyzmatem. A mnoho dalšího...

Externí odkazy