Vlastní muzika na serveru

Z WoWResource Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Jsou dva způsoby, první způsob je lehký a primitivní a ten druhý už je o něco těžší. Ty sám osobně ze svého serveru nemůžeš pouštět vlastní hudbu, která není součástí klienta World of Warcraft. Teoreticky by to bylo možné přes tzv. Voice chat, ale to by vedlo k obrovské zátěži odchozí linky serveru. Jakoukoliv hudbu, kterou chceš pustit ze serveru, musí mít všichni uloženou ve složce herního klienta. To znamená, že si musíš udělat svůj malý instalační balík, a každý hráč si ho musí nainstalovat.

Způsoby provedení

  • První jednoduchý způsob - Zaměna už vytvořeného zvuku

Stáhni si nějaký MPQ editor (například WinMPQ nebo MyWarcraftStudio), spusť tento editor a přes něj si otevři soubor buď common.mpq, patch.mpq nebo expansion.mpq, které najdeš ve složce s hry (např. C:\Program Files\World of Warcraft\Data). Až to uděláš, tak ten editor ti ukáže obsah MPQ souboru. Najdeš si tam složku Sounds a vybereš si nějaký zvuk, za který nahradíš písničku/zvuk. Jde o to, že si hlavně musíš zapamatovat přesný název a cestu v .MPQ souboru. Poté co to provedeš, tak v kořenovém adresáři hry, ve složce Data musíš vytvořit novou složku pod názvem "Sound", poté tam vytvoříš složky dle tvé vybrané cesty, kterou jsi si vybral při prohlížení datového souboru .MPQ. Tu píseň, kterou chceš pouštět, musíš pojmenovat stejným názvem jako ten originální zvuk. Takže do samotného serveru nění potřeba šahat.


Příklad:

Pokud chceš třeba změnit hudbu z eventu Darkmoon Faire (Na zvuk z eventu darkmoon faire moc na free serverech nenarazíš, tak proto ten), tak si otevři šložku s hrou a podsložku Data (většinou C:\Program Files\World of Warcraft\Data). Ve složce data vytvoř podsložku Sound, v ní Music a v ní WorldEvents. Do složky WorldEvents nakopíruj hudební soubor mp3 a přejmenuj ho na DarkMoonFaire_2.mp3. Soubor pak bude umístěn obyčejně v C:\Program Files\World of Warcraft\Data\Sound\Music\WorldEvents\DarkMoonFaire_2.mp3. Pak se přihlaš do hry jako GM a v případě emulátoru Ascent napiš .playall 8440 a pustí se ti tobě tvá MP3. Ostatním bude hrát píseň z Darkmoon Faire, proto musiš udělat svůj patch, který hráčů přidá do jejich hry mp3 soubory. V případě emulátoru MaNGOS je k dispozici pouze povel .playsound <id>, který hraje hudbu pouze danému GM.


  • Druhý složitější způsob - Vytvoření nového zvuku ve hře

Budete postupovat úplně stejným způsobem jako v prvním způsobu, akorát si musíte stáhnout DBC editor. Ve složce emulátoru otevřete složku DBC a najdete si soubor SoundEntries.dbc který budete editovat. V něm si vytvoříte nový řádek s novým ID, pak si vytvoříte svůj datový .mpq soubor s písničkama a nebo si uděláte jen nové složky ve složce s hrou (viz první postup). Pak už jen pokračujete stejným způsobem jako v kroku číslo jedna.


Diskuse

Fórum wowresource