TrinityCore

Z WoWResource Wiki
Verze z 16. 3. 2012, 22:02, kterou vytvořil J0dA (diskuse | příspěvky) (Dostupné databáze)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Emulátor
Tcp logo 1.gif
Jméno TrinityCore
Podporovaná verze 3.3.5a
Programovací jazyk C++
Tvůrce  ???
Veřejný Ano, open-source, GNU GPL
Stránka http://www.trinitycore.org

TrinityCore je MMORPG server emulátor, který podporuje síťový protokol hry World of Warcraft. Používá se k vytváření privátních serverů, podobně jako např. MaNGOS. Je napsán v programovacím jazyce C++ a využívá databází MySQL pro uchovávání datového obsahu.

Emulátor TrinityCore je fork emulátoru MaNGOS, ke kterému došlo kvůli přístupu vývojářů MaNGOSu k jeho vývoji. Podle Trinity týmu by revize měly být řešeny jiným způsobem - stabilní větev, nestabilní větev (vývojová větev), případně mnoho dalších větví. Dalším důvodem pro fork je, že se tým Trinity domnívá, že skriptování patří k jádru. Zkrátka: už žádné kompilování MaNGOSu + SD2. Konec konců, chtějí mít i mnohem lepší DB interakci než MaNGOS.

Tento emulátor je do dnes označován za spojení MaNGOSu se spoustou oprav předložených uživateli. Faktem je, že Trinity je projekt, který prakticky stojí na kódu od jeho vlastních uživatelů a vývojářů. Poslední doubou byl kód částečně vyčištěn a podle všeho bude i nadále optimalizován a upravován.

Repozitář se v současné době nachází na google code, kde je na správu zdrojového kódu používán Mercurial, označovaný také zkratkou chamického prvku rtuti HG. Jedná se o podobný systém jako je Git. Zakladatelem projektu je Brian, bývalý leader UDB.

Repozitář

Užitečné informace

Dostupné databáze

Návody

Externí odkazy