Propagace vlastního serveru

Z WoWResource Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Každý server se potřebuje nějak zviditelnit, aby se k němu hráči měli jak sami dostat. Základní prostředek jak tohoto dosáhnout je odkazování na server z jiných webových stránek. Ovšem v rámci slušného chování a určité internetové etikety není vhodné vnucovat reklamu např. do diskusních fór cizích serverů.

Vyhledávače

Vyhledávače většinou indexují stránky do svých databází samovolně. Většinou je však možnost stránky i ručně zaregistrovat a zadat přehledně doplňující údaje.


a další


Klasické seznamy

Tyto seznamy většinou sbírají i různé doplňující údaje o serverech.

  • wowstatus.net - mezinárodní seznam serverů z dlouhou tradicí


Hlasovací seznamy

U těchto seznamů většinou hráči sami hlasují a žebříček se sestavuje podle množství získaných hlasů za nějaké časový interval.

a další


Počítadla návštěvnosti

Většina webových počítadel návštěvnosti zobrazuje na svých stránkách také seznamy všechn registrovaných stránek roztříděného do jednotlivých kategorií. I tyto stránky mohou odkazovat na web vašeho serveru.

a další


Výměna bannerů s jinými servery

Většinou nejde ani tak o spolupráci samotných wow serverů jako spíše jiných podobných projektů, které se serverem nějak tématicky souvisí. Může jít např. o stránky věnované oficiální hře obecně či nějaký projekt související s free WoW servery.


Další možnosti

  • Propragaci serveru můžou zajišťovat i sami hráči, když si vytváří např. webové stránky svých guild a odkazují na server kde hrají.
  • Existují také blogeři, kteří hlavně dříve, v době, kdy neexistoval český seznam serverů, vytvářeli a předávali si vlastní ručně sestavovaný seznam serverů.
  • Pokud je server kvalitní a vedení serverů rozumné a zodpovědné, hráči budou mezi sebou sami šířit jeho dobré jméno.