Editace WoW

Z WoWResource Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Berte editování světa jako zpestření hry World of Warcraft a ne jako pomáhání si v pohybu po světě. Editování WoW je velmi rozsáhlá oblast, která nejde popsat dopodrobna, takže já sem shrnu pouze tu nejpěknější část. Editací je možno měnit, přidávat modely, upravovat stávající textury npc/itemů, upravovat mapy a další. Aby každý viděl Vaše změny je nutné šířit nový MPQ soubor do každého klienta.

Programy k úpravě světa

Programu pro editaci je mnoho, protože je mnoho typů souborů ve "zdrojích" WoWa :

 • My Warcraft Studio
  MWS umožňuje otevřít *.MPQ soubory uložené ve složce WoW\Data a WoW\Data\<Lokalizace>. Nejnovější verze umí hlavně zobrazovat textury(*.BLP), modely(*.M2, *.WMO) a Databázové soubory (*.DBC).
 • My DBC Editor
  Jak již název napovídá ... editace DBC. Jednoduchý, snadno použitelný, praktický, s možnostmi vyhledávání a "Go To ID".
  Další varianty nalezneta v kategorii utility
 • Hex Workshop
  Editace cashe (WoW\WDB). Tento program je bohužel placené, ale Free verze postačí.
 • BLP to PNG Convertor
  Konverze *.BLP (WoW textury) a *.PNG (Portable Network Grafic). Je to konzolová aplikace. Jednoduše přetáhnete soubor PNG nebo BLP na *.exe a program už vše obstará za vás.
 • WoW Model Viewer
  Veškerá práce s modely (*.M2). Pěkné GUI, snadné ovládání, zajímavé funkce.
 • NoggIt
  NoggIt si v registrech najde místo na disku kde máte nainstalované WoW, Načte si z MPQ archívů *.ADT soubory (mapy) a umožní vám je editovat.
 • Cryects Command Tools
  Zajímavé programy jsou obsaženy v tomto balíku. Ještě jsem neměl víc času je prozkoumat, ale nejpoužívanější jsou "FileInfo" a "LoadInfo". Z ADT souborů vyčtou seznam WMO a M2 modelů a umožní uživateli je editovat.
 • Glitchy's Model Editing Suite
  MES by se dal přirovnat k Cryect Tools s tím rozdílem že má především grafické rozhraní. Na jeho prostudování mi nevybyl čas, ale rozhodně na něj nezapomenu.

Externí odkazy

Přímé linky na stáhnutí nástrojů

Ostatní