Ascent

Z WoWResource Wiki
Verze z 29. 11. 2012, 15:22, kterou vytvořil Wolf Officious (diskuse | příspěvky) (Zrušena verze 206613 od uživatele Gdfgdg (diskuse))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Emulátor
Jméno Ascent
Podporovaná verze 3.5.5a
Programovací jazyk C++
Tvůrce Ascent Team
Veřejný Ano, open-source - AGPL
Stránka http://www.ascentemulator.net/

Ascent, dříve známý jako Antrix, je open source, multiplatformní, objektově orientovaný serverový projekt podporující síťový protokol hry World of Warcraft. Je šířený pod licencí GPL a SVN repozitář je hostován na mmoforge.org.

Ascent je napsán v C++ a může být provozován pod dvěma různými databázovými prostředími, MySQL a PostgreSQL.

Historie

Obdobně jako MaNGOS je založen na zdrojových kódech emulátoru WoWD 0.9.0 který byl napsán v C++.

Zpočátku byl vyvíjen pouze pro potřeby Burlexova privátního serveru, ale časem byly zdrojové kódy leaknuty, které byly následně šířeny nezatížené licencí pod názvem Antrix. Později byl vývojový tým zreformován, projekt přejmenován na Ascent a zdrojové kódy se začaly šířit pod GPL, přičemž v současnosti jsou k dispozici pod Affero General Public License. Vývoj původního Ascentu byl ukončen, Burlex na něm pracoval pouze pro server WoWScape pod jménem Summit. Na Ascent později navázal projekt OpenAscent, nicméně po rozporech Trelorna a tehdejšiho admina Hasbra se Trelorn dohodl s Burlexem na poskytnutí staré adresy a projekt pokračoval pod starým názvem. Z OpenAscent se stalo dnes už více známe ArcEmu, které je nejspíš poslední žijící odnož Ascentu. OpenAscent jako takový zanikl. Trelorn byl přizván k vývoji Summitu pro server WoWScape, který ale později leaknul a dal ke stažení na web. Tím jeho spolupráce s Burlexem samozřejmě skončila, ale dalo to prostor vzniku nového emulátoru Hearthstone pod vedením právě Trelorna. Po objevení zdrojáků Summitu se však zformoval ještě jeden projekt s názvem Aspire, pod vedením dvou zkušených developerů, jeden z nich (Pepsi1x1) byl dokonce původním členem Ascent týmu. Poněvadž Aspire bylo častěji updatované a mělo větší komunitu, rozhodl se Trelorn k nim připojit a tak vznikl v té době jeden z nejlepších emulátorů (ikdyž ne moc známý) a to Aspire Hearthstone. Tento projekt fungoval cca rok a půl, ale posledního půl roku šel spíše k horšímu než k lepšímu (hlavně kvůli přijímání developerů bez zkušeností, kteří psali do kódů crashe a podobně), což nakonec vedlo k opětovnému rozpadu tohoto projektu. Trelorn se pokusil obnovit samostatne Hearthstone, ale cca po 50 revizích zjistil, že to nemá cenu a jeho moemntální výskyt ve světě WoW je víceméně neznámý. Tím pádem zůstal na scéně jedinný emulátor se základem v Ascentu a to bylo (a stále je) ArcEmu. Ascent jako takový je po krůčkách vyvýjen samostatnýmy developery na novém SVN a na novém fóru, ale pouze ve velmi omezné míře. V prosinci 2010 se na jejich SVN dokonce objevil branch pro patch 4.0.3.

Užitečné informace

Oficiální stránky