TrinityCore: Porovnání verzí

Z WoWResource Wiki
Přejít na: navigace, hledání
m
(Dostupné databáze)
 
(Není zobrazeno 9 mezilehlých verzí od 4 dalších uživatelů.)
Řádek 8: Řádek 8:
 
logo=[[Soubor:Tcp_logo_1.gif]]
 
logo=[[Soubor:Tcp_logo_1.gif]]
 
}}
 
}}
TrinityCore je [[MMORPG]] framework vytvořen pomocí [[C++]], který využívá databázi [[MySQL]] pro uchovávání datového obsahu. Jedná se o [[server]] [[emulátor]], který podporuje síťový protokol hry [[World of Warcraft]]. Je používán k vytváření privátních serverů, podobně jako např. [[MaNGOS]].
+
TrinityCore je [[MMORPG]] [[server]] [[emulátor]], který podporuje síťový protokol hry [[World of Warcraft]]. Používá se k vytváření privátních serverů, podobně jako např. [[MaNGOS]]. Je napsán v programovacím jazyce [[C++]] a využívá databází [[MySQL]] pro uchovávání datového obsahu.
  
Emulátor TrinityCore je [[fork]] emulátoru [[MaNGOS]]. Tento emulátor údajně vzniknul kvůli přístupu vývojářů k vývoji [[MaNGOS]]u. Podle Trinity týmu by revize měly být řešeny jiným způsobem - stabilní větev, nestabilní větev (vývojová větev), případně mnoho dalších větví. Dalším důvodem pro [[fork]] je, že se tým Trinity domnívá, že skriptování patří k jádru. Zkrátka: už žádné kompilování [[MaNGOS]]u + [[SD2]]! Konec konců, chtěli mít i mnohem lepší DB interakci než [[MaNGOS]].
+
Emulátor TrinityCore je [[fork]] emulátoru [[MaNGOS]], ke kterému došlo kvůli přístupu vývojářů [[MaNGOS]]u k jeho vývoji. Podle Trinity týmu by revize měly být řešeny jiným způsobem - stabilní větev, nestabilní větev (vývojová větev), případně mnoho dalších větví. Dalším důvodem pro [[fork]] je, že se tým Trinity domnívá, že skriptování patří k jádru. Zkrátka: už žádné kompilování [[MaNGOS]]u + [[SD2]]. Konec konců, chtějí mít i mnohem lepší DB interakci než [[MaNGOS]].
  
Emulátor TrinityCore byl označován za spojení [[MaNGOS]]u se spoustou oprav předložených uživateli, ale to už prý nyní neplatí. Faktem je, že Trinity je stále projekt, který prakticky stojí na kódu od jeho vlastních uživatelů a vývojářů. Zdá se, že kód byl od té doby hodně vyčištěn a Trinity slibuje, že bude i nadále čištěn a optimalizován.
+
Tento emulátor je do dnes označován za spojení [[MaNGOS]]u se spoustou oprav předložených uživateli. Faktem je, že Trinity je projekt, který prakticky stojí na kódu od jeho vlastních uživatelů a vývojářů. Poslední doubou byl kód částečně vyčištěn a podle všeho bude i nadále optimalizován a upravován.
  
Na správu zdrojového kódu je používán [[Mercurial]], označovaný také zkratkou chamického prvku rtuti [[Mercurial|HG]]. Jedná se o podobný systém jako je [[Git]]. Zakladatelem projektu je Brian, bývalý leader [[UDB]].
+
Repozitář se v současné době nachází na google code, kde je na správu zdrojového kódu používán [[Mercurial]], označovaný také zkratkou chamického prvku rtuti [[Mercurial|HG]]. Jedná se o podobný systém jako je [[Git]]. Zakladatelem projektu je Brian, bývalý leader [[UDB]].
  
==Verze TrinityCore==
+
== Repozitář ==
  
* [[TrinityCore]] (TC) - Podpora klienta s verzí 3.3.5a -> WoW s datadiskem Wrath of the Lich King
+
* [https://github.com/TrinityCore/TrinityCore Trinity Core & Database Repo]
 
 
==Repository==
 
 
 
* [http://code.google.com/p/trinitycore/ Trinity Core Repo]
 
* [http://code.google.com/p/trinitydb/ Trinity DB (TDB) Repo]
 
  
 
== Užitečné informace ==
 
== Užitečné informace ==
  
* [http://www.trinitycore.info/index.php?title=Trinitydb_struct Struktura databáze `world` na stránkách TDB wiki (anglicky)]
+
* [http://www.trinitycore.org/w/DB:World Struktura databáze `world` na stránkách TDB wiki (anglicky)]
* [http://www.trinitycore.info/index.php?title=Charactersdb_struct Struktura databáze `characters` na stránkách TDB wiki (anglicky)]
+
* [http://www.trinitycore.org/w/DB:Characters Struktura databáze `characters` na stránkách TDB wiki (anglicky)]
* [http://www.trinitycore.info/index.php?title=Realmdb_struct Struktura databáze `realm` na stránkách TDB wiki (anglicky)]
+
* [http://www.trinitycore.org/w/DB:Auth Struktura databáze `realm` na stránkách TDB wiki (anglicky)]
  
 
==Dostupné databáze==
 
==Dostupné databáze==
  
* [http://forum.trinitycore.org/ TDB - Trinity Database]
+
* [https://github.com/TrinityCore/TrinityCore TDB - Trinity Database]
 
* [http://udbforums.kicks-ass.net UDB - Unified Database]
 
* [http://udbforums.kicks-ass.net UDB - Unified Database]
  
Řádek 43: Řádek 38:
 
==Externí odkazy==
 
==Externí odkazy==
  
* [http://forum.trinitycore.org/ Forum projektu TC a TDB]
+
* [http://trinitycore.org/f/ Forum projektu TC a TDB]
* [http://dev.trinitycore.org/trinitycore/ Mercurial repository]
 
 
* [http://twitter.com/TrinityMMo Changesets přes Twitter]
 
* [http://twitter.com/TrinityMMo Changesets přes Twitter]
  
 
[[Kategorie:Emulátory]]
 
[[Kategorie:Emulátory]]
 
[[Kategorie:TrinityCore]]
 
[[Kategorie:TrinityCore]]

Aktuální verze z 16. 3. 2012, 21:02

Emulátor
Tcp logo 1.gif
Jméno TrinityCore
Podporovaná verze 3.3.5a
Programovací jazyk C++
Tvůrce  ???
Veřejný Ano, open-source, GNU GPL
Stránka http://www.trinitycore.org

TrinityCore je MMORPG server emulátor, který podporuje síťový protokol hry World of Warcraft. Používá se k vytváření privátních serverů, podobně jako např. MaNGOS. Je napsán v programovacím jazyce C++ a využívá databází MySQL pro uchovávání datového obsahu.

Emulátor TrinityCore je fork emulátoru MaNGOS, ke kterému došlo kvůli přístupu vývojářů MaNGOSu k jeho vývoji. Podle Trinity týmu by revize měly být řešeny jiným způsobem - stabilní větev, nestabilní větev (vývojová větev), případně mnoho dalších větví. Dalším důvodem pro fork je, že se tým Trinity domnívá, že skriptování patří k jádru. Zkrátka: už žádné kompilování MaNGOSu + SD2. Konec konců, chtějí mít i mnohem lepší DB interakci než MaNGOS.

Tento emulátor je do dnes označován za spojení MaNGOSu se spoustou oprav předložených uživateli. Faktem je, že Trinity je projekt, který prakticky stojí na kódu od jeho vlastních uživatelů a vývojářů. Poslední doubou byl kód částečně vyčištěn a podle všeho bude i nadále optimalizován a upravován.

Repozitář se v současné době nachází na google code, kde je na správu zdrojového kódu používán Mercurial, označovaný také zkratkou chamického prvku rtuti HG. Jedná se o podobný systém jako je Git. Zakladatelem projektu je Brian, bývalý leader UDB.

Repozitář

Užitečné informace

Dostupné databáze

Návody

Externí odkazy